Serwis informacyjny PMI Careers

Cel

Stworzyć nowy serwis internetowy, który pomoże zrekrutować najlepszych specjalistów i opowie historię tranforamacji firmy

Branża

Human Resources

Platformy

Zaprojektowaliśmy nową stronę internetową skierowaną do kandydatów i pracowników lokalnego oddziału Philip Morris International.

Philip Morris jest jednym z największych pracodawców w regionie.

Firma przeszła i nadal przechodzi transformację od produkcji wyrobów tytoniowych do rozwiązań high-tech.

Naszym celem było zaprojektowanie nowoczesnej strony internetowej, która zachęci pracowników do poszukiwania i aplikowania na wolne miejsca pracy w PMI.

Ze względu na dużą konkurencję na rynku pracy oraz szeroką ofertę innych firm, serwis musiał dostarczać istotnych informacji o firmie, jej planach i perspektywach, stając się jej wizytówką w lokalnym środowisku biznesowym.

Research

Naszą ambicją było stworzenie nowoczesnego serwisu, który będzie wyróżniał się na rynku. Przeanalizowaliśmy strony internetowe firm bezpośrednio konkurujących o podobny profil pracowników oraz strony najpopularniejszych i najbardziej pożądanych pracodawców w regionie.

Warsztaty

Podczas warsztatu z klientem szczegółowo poznaliśmy potrzeby odbiorców i zdefiniowaliśmy najważniejsze cele, jakie ma spełniać serwis. Dowiedzieliśmy się również więcej o strategii komunikacji i dowiedzieliśmy się, jak należy ją wpleść w stronę internetową firmy.

User flow & UX design

Następnie zaprojektowaliśmy dokładny przepływ użytkowników, mapę witryny i funkcjonalne makiety. Przed przystąpieniem do projektowania UI stworzyliśmy szczegółowy obraz strony internetowej i jej funkcjonalności.

UI Design

Projekt musiał być nowoczesny i przejrzysty oraz oczywiście zgodnie z przewodnikiem marki PMI.

W projekcie mogliśmy wykorzystać zdjęcia wykonane podczas dedykowanej sesji zdjęciowej. Mamy więc zdjęcia prawdziwych pracowników i wnętrz w biurach firmy zamiast wszechobecnych zapasów. Stworzyliśmy strukturę opartą na ludziach i ich wizerunku, ukazującą firmę taką, jaka jest – dynamiczną, otwartą i pełną indywidualności.

Mobile UI Design

The design of the mobile interface was particularly important due to the outdoor campaigns conducted by PMI. Therefore, all screens were also designed in mobile versions.

Inne Case Studies