Aplikacja MultiSport - cyfrowa transformacja biznesu fitness

Cel

Zaprojektować aplikację mobilną dla największej marki fintess w Europie środkowej

Branża

Fitness, Sport

Platformy

MultiSport stał się największą marką fintess w Europie Wschodniej obsługującej ponad 1.5 miliona klientów każdego dnia.

Członkostwo w programie umożliwa skorzystanie z ponad 20,000 obiektów sportowych i nie tylko.

Wyzwanie

Aplikacja mobilna to strategiczny projekt dla marki MultiSport. Głównym założeniem było przeniesienie tradycyjnej klubowej karty w formie fizycznej do aplikacji mobilnej, jednocześnie tworząc pierwszy touchpoint umożliwiający komunikację bezpośrednio z klientami marki. Aplikacja miała również zawierać inne przydatne użytkownikowi funkcjonalności, jak np. wyszukiwarka obiektów.

Priorytety

  • Użyteczność
  • Czytelność
  • Wygoda użytkownika
  • Bezpieczeństwo danych
  • Zgodność z brand guide marki
  • Nowoczesność

Architektura informacji

Zdecydowaliśmy, że najważniejszą funkcjonalnością aplikacji będzie karta wirtualna. Ten element umieściliśmy na pierwszym ekranie po zalogowaniu.

Nawigacja główna

Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z tab-bara jako głównej nawigacji w aplikacji. Pozwala ona na wygodny dostęp do najważniejszych funkcji aplikacji takich jak wyszukiwarka i ulubione.

Dostęp do pozostałych funkcji umieściliśmy w rozwijanym menu w ostatniej pozycji nawigacji. Pozwala to na rozwój aplikacji o dodatkowe ekrany i funkcjonalności bez obaw o ich miejsce architekturze.

Aplikacja przetwarza dane użytkownika, dlatego zaprojektowliśmy wiele elementów które pozwalają na łatwe zarządzenie tymi danymi i dostępem do nich.

Projekt graficzny

Projektowaliśmy ekrany aplikacji w oparciu o nowoczesny wizerunek marki i dostarczony brand manual. Staraliśmy się podkreślić nowoczesny charakter usług i produktów MultiSport korzystając z najnowszych tredów w projektowaniu produktów cyfrowych. Ekrany projektowaliśmy w taki sposób, aby można było wygodnie korzystać z aplikacji nawet na małych ekranach.

Logowanie i onboarding

Logowanie jest proste i intuicyjne. Użytkownik bez problemu odnajdzie się w procesie i przejdzie do najważniejszych funkcjonalności aplikacji.

Wirtualna karta

Karta wirtualna pozwala skorzytać z oferty klubów MultiSport, również w trybie offline.

Aplikacja MultiSport to nie tylko wirtualna karta. To również wiele  innych funkcjonalności, które pomagają wygodnie korzystać z programu.

Wyszukiwarka pozwala odnaleźć obikety w programie i uzyskać kompletną informację na ich temat.

Szczegóły obiektu zawierają dokładny adres, dane kontaktowe, listę dostępnych atrakcji, opis czy wskazówki dla gości.

150+ widoków

Aplikacja jest bardzo rozbudowana. Obecnie zawiera ponad 150 unikalnych ekranów i wciąż rośnie. Jest dostępna do pobrania w oficjalnych sklepach z aplikacjami dla iOS i Android.

Efekty

Aplikacja została pobrania przez ponad 150,000 użytkowników w ciągu pierwszego miesiąca. Dzięki niej członkowie programu mogą korzystać z klubów i atrakcji bez potrzeby zabierania fizycznej karty.

Najważniejszą zmianą zwiazaną z uruchomieniem aplikaji było jednak stworzenie bezpośredniego kanału komunikacji z klientami. Aplikacja stała się najważniejszym produktem cyfrowym marki. Wciąż wspieramy MutliSport w rozwoju aplikacji o kolejne funkcjonalności.

Sprawdź jak aplikacja działa na Twoim telefonie.

Inne Case Studies